Blog

Studuj tvůj oblíbený outdoorový sport v Kanadě! | Whistler adventure school

Datum: 30.6.2021 11:01          Publikoval: Magdaléna Tomíčková

Whistler - ženy s výhledem na hory

Máme skvělou nabídku pro všechny sportovní a outdoorové nadšence. Vydej se do Kanady studovat tvůj oblíbený sport, nebo třeba mediální tvorbu. Zní to jako sen, viď?

Pokud dáváš přednost horám a přírodě všeobecně, je tahle škola přímo pro tebe. Jedná se o Whistler adventure school, která se nachází v horském městě Whistler v Britské Kolumbii (dvě hodiny od Vancouveru).

Co můžeš na WAS studovat?

Mezi top programy patří:

  • Adventure tourism summer – Jedná se o půlroční, nebo roční program, díky kterému se naučíš, jak se bezpečně pohybovat v horách a jak být také leaderem pro tvoji skupinu. Naučíš se třeba základy alpine climbing, downhill biking a backpacking.
  • Adventure tourism winter – Jedná se o půlroční, nebo roční program,  díky kterému se naučíš, jak se bezpečně pohybovat v horách i v zimě a jak být také leaderem pro tvoji skupinu. Naučíš se  vedení v různých situacích a také přežití v přírodě. Můžeš se těšit i na předměty jako ski/snowboard nebo backpacking.
  • Design & Innovation – Tento program je půlroční a celý si jej můžeš sestavit sám/sama. Z předmětů, které jsou uvedené na kurzu Marketing&Media a Mountain sport technician si zvolíš 4, dle vlastního uvážení (editace fotek, video, průvodcovství, lyže, marketing&social media atp…).
  • Mountain sport technician -Tento roční kurz klade důraz na technické dovednosti v outdoorovém světě. Zaměřuje se především na bezpečnost na sněhu, technické budování stezek a tras pro horská kola a také opravy kol. Zároveň však tento kurz nezapomíná na principy marketingu a sociálních médií.
  • Ski/Snowboard Guide Training – Na tomto kurzu absolvujete např. Backcountry ski, Steep skiing nebo Winter camping skills.

Dalším oblíbeným (i když nesportovním) programem je třeba:

  • Marketing & Media Manager – Studenti na tomto ročním kurzu rozvíjejí dovednosti v oblasti fotografování a videotvorby. Učí se plánování a realizace marketingových strategií a seznamují se s aktuálním světem digitálního marketingu a sociálních médii. K získání praktických zkušeností studenti aplikují své dovednosti na pracovní placené stáži, tzv. Co-op. (předměty: focení, editování, marketingové strategie…).

Při studiu potkáš lidi, kteří mají stejnou vášeň jako ty. Navíc se budeš pohybovat v prostředí krásné kanadské přírody. Výuka je především venku a důraz se klade na praxi. Na přijetí většinou stačí pouze česká maturita, úroveň angličtiny B2 a věk min. 18let.

Whistler

Do konce února má škola zvýhodněné školné, které ještě stihneš, pokud se do programu v nejbližší době zaregistruješ. Zároveň programy Adventure tourism summer a winter budou od března pouze v půlroční variantě. Pokud je chceš absolvovat ještě v jejich delší verzi, ozvi se nám co nejdříve.

Webinář o studiu ve Whistleru

Zaujala tě nabídka studia ve Whistleru? Přidej se na náš webinář, který proběhne 17.2. od 18:00. Dozvíš se něco obecně ke studiu v Kanadě a vízech. Naším hostem bude Martina, která je zástupcem školy WAS.  Představí ti jednotlivé programy i to, co od Whistleru očekávat. Registruj se.

Chceš se na něco zeptat ještě před začátkem webináře? Napiš naší koordinátorce Verče na v.brazinova@czech-us.cz.