Lokalita

Vancouver

Město v provincii Britská Kolumbie je 3. největší v celé Kanadě a právem je považované za jedno z nejhezčích měst na světě. Vancity, jak se městu často přezdívá, leží na břehu Tichého oceánu a je obklopené zasněženými horami.

Velké skleněné kosmopolitní město s turistickým centrem se stalo velmi atraktivním místem i díky zimní olympiádě, která se zde konala v roce 2010.

Vancouver je město rozmanité a nabízí mnoho možností nejen pro milovníky zimních sportů. Je to místo, které je považováno za jedno z nejlepších, co se kvality života týče. Potkávají se zde odlišné kultury z různých oblastí světa. Ve Vancouveru se navíc nikdy nebudete nudit – když vás omrzí městský život, můžete trávit volné chvíle na paddleboardu a při tom koukat na zasněžené kopce tří okolních hor.

Toronto

Toronto je velmi multikulturní město, které se nachází na východě Kanady, kousek od Niagarských vodopádů. Je to hlavní město kanadské provincie Ontario. Pyšní se velmi nízkou kriminalitou a přezdívá se mu “město parků”. Nedílnou součástí města je jezero Lake Ontario.

V Torontu žije přes 4 miliony obyvatel. Můžete zde zažít ruch velkoměsta nebo se ukrýt do některého z nádherných parků, které jsou na každém rohu. Pokud máte rádi kempování či dny strávené na pláži, během chvilky se můžete dostat na ostrůvky v okolí Toronta.

Kelowna

Město, které se nachází v Britské Kolumbii v údolí Okanagan Valley, patří mezi oblíbené destinace vyhledávané turisty. Má nádhernou pláž, kde se velmi často pořádají zajímavé akce a festivaly, a na jezeře si užijí mnoho zábavy milovníci vodních sportů.

Je zde mírné podnebí a po Vancouveru patří Kelowna mezi velmi žádané lokality. Poměrně často se právě díky podnebí podobá americké Kalifornii.

Calgary

Nádherné město, které se nachází v provincii Alberta a ve kterém žije přes milion obyvatel. Calgary je populární hlavně díky svým horským střediskům a je rájem pro milovníky zimních sportů. Městu se velmi často říká Cowtown, neboli město krav. Krajina v okolí města, kterým protéká řeka Bow, nabízí v létě možnost různých sportů nebo rybaření. Jedno z nejčistších měst Kanady je dějištěm mnoha festivalů, na kterých můžete trávit letní večery.

Whistler

Máte rádi hory? Jste rádi mezi lidmi, kteří mají takříkajíc stejnou krevní skupinu? Patříte mezi zapálené fotografy, lyžaře, bikery, horolezce, skialpinisty nebo se rádi účastníte organizace eventů? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, tak studium na WAS ve Whistleru je přesně pro vás.

Whistler leží v pohoří Coast Mountains v provincii British Columbia, což je pouhé dvě hodiny severně od Vancouveru. Pulzující horské město s magickými horami, možnosti úžasného lyžování a snowboardování, nejlepší horský bike park na světě, túrování po horách, restaurace, bary… Každý si tu najde svoje. Whistler se umisťuje mezi top místy v různých kategoriích, podívejte se na hodnocení.