Proč Kanada

Výhody studia

Chcete-li skloubit práci a studium, mít mezinárodní zkušenost a poznat jinou kulturu, není nic lehčího, než se přihlásit do programu Work and Study a vycestovat do Kanady.

Kanadský studijní systém je ovlivněn britským systémem a nabízí velké množství vzdělávacích programů na středoškolské i vysokoškolské úrovni. Kanada má jeden z nejkvalitnějších vzdělávacích systémů na světě. Neexistuje tu centrální systém, za vzdělání jsou odpovědné jednotlivé provincie. Pro zahraniční studenty je studium v Kanadě i finančně dostupné, jelikož cena je mnohem nižší než třeba v USA nebo UK. Nespornou výhodou Kanady je pak samozřejmě i vysoký životní standard.

 • Kanadský vzdělávací systém nabízí široké možnosti studia na špičkové úrovni. Každá z provincií má svůj vlastní vzdělávací systém, tzn., že délka studia, začátek studia a typ vzdělávání si každá provincie určí sama. Nicméně plošně platí, že z High School student může pokračovat na odbornou College nebo na University.
 • Studium v Kanadě je finančně dostupné, v porovnání například s USA nebo Austrálií, a vzhledem k tomu, že Kanada má silnou ekonomiku, si při studiu vyděláte pěkné peníze a můžete si pomocí brigád pokrýt své životní náklady.
 • Vaše angličtina se vyhoupne na špičkovou úroveň.
 • Jako zahraniční student můžete během svého studia i pracovat, díky čemu získáte i potřebné a cenné zkušenosti.
 • Na kanadských Colleges je důraz kladen hlavně na praktickou část a ve škole vás budou učit největší kapacity přímo z daných oborů studia a z úspěšných firem. Výuka je také zaměřena na prezentační dovednosti, schopnosti komunikace, práci v týmu a vlastní kreativní myšlení.
 • Budete žít a studovat v zemi, která se řadí mezi nejbezpečnější země na světě, nabízí stabilitu a podle hodnocení OSN patří k nejlepším zemím, co se kvality života týče.
 • Kanada je velmi multikulturní země, která otevřeně přijímá mezinárodní studenty a které se úspěšně podařilo skloubit jednotlivé kultury a zvyky všech různých národností.
 • Prostředí na kanadských školách bývá velmi různorodé, budete mít spolužáky z různých koutů světa a díky tomu poznáte, jak přemýšlí ostatní studenti z jiných zemí, a naučíte se respektovat jiné názory a postoje. Předměty se učí v malém počtu studentů ve třídě a školy jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.
 • A v neposlední řadě získáte-li kanadský diplom, určitě se v životě neztratíte – kanadské diplomy a certifikáty jsou uznávány po celém světě.

O Kanadě

 • Kanada je rozlohou druhou největší zemí na světě, ale je poměrně málo osídlená, a to hlavně na severu, kde není krajina moc příznivá a není výrazněji zasažena civilizací.
 • Země javorového listu je rozložena v severní části Ameriky a je sousedem USA. Kanadu lemují dokonce tři oceány a to Severní ledový, Tichý oceán na západním pobřeží a Atlantik na tom východním.
 • Kanada se skládá z 10 provincií a 3 teritorií a je konstituční monarchií. V čele státu stojí britská královna, ale rozhodovací pravomoc má předseda vlády, kterým je momentálně Justin Trudeau.
 • Kanada, které se často říká Země tisíce jezer, je známa hlavně pro svou nádhernou přírodu, hory a samozřejmě hokej.

Lokality

Vancouver

Město v provincii Britská Kolumbie je 3. největší v celé Kanadě a právem je považované za jedno z nejhezčích měst na světě. Vancity, jak se městu často přezdívá, leží na břehu Tichého oceánu a je obklopené zasněženými horami.

Velké skleněné kosmopolitní město s turistickým centrem se stalo velmi atraktivním místem i díky zimní olympiádě, která se zde konala v roce 2010.

Vancouver je město rozmanité a nabízí mnoho možností nejen pro milovníky zimních sportů. Je to místo, které je považováno za jedno z nejlepších, co se kvality života týče. Potkávají se zde odlišné kultury z různých oblastí světa. Ve Vancouveru se navíc nikdy nebudete nudit – když vás omrzí městský život, můžete trávit volné chvíle na paddleboardu a při tom koukat na zasněžené kopce tří okolních hor.


Toronto

Toronto je velmi multikulturní město, které se nachází na východě Kanady, kousek od Niagarských vodopádů. Je to hlavní město kanadské provincie Ontario. Pyšní se velmi nízkou kriminalitou a přezdívá se mu “město parků”. Nedílnou součástí města je jezero Lake Ontario.

V Torontu žije přes 4 miliony obyvatel. Můžete zde zažít ruch velkoměsta nebo se ukrýt do některého z nádherných parků, které jsou na každém rohu. Pokud máte rádi kempování či dny strávené na pláži, během chvilky se můžete dostat na ostrůvky v okolí Toronta.


Kelowna

Město, které se nachází v Britské Kolumbii v údolí Okanagan Valley, patří mezi oblíbené destinace vyhledávané turisty. Má nádhernou pláž, kde se velmi často pořádají zajímavé akce a festivaly, a na jezeře si užijí mnoho zábavy milovníci vodních sportů.

Je zde mírné podnebí a po Vancouveru patří Kelowna mezi velmi žádané lokality. Poměrně často se právě díky podnebí podobá americké Kalifornii.


Calgary

Nádherné město, které se nachází v provincii Alberta a ve kterém žije přes milion obyvatel. Calgary je populární hlavně díky svým horským střediskům a je rájem pro milovníky zimních sportů. Městu se velmi často říká Cowtown, neboli město krav. Krajina v okolí města, kterým protéká řeka Bow, nabízí v létě možnost různých sportů nebo rybaření. Jedno z nejčistších měst Kanady je dějištěm mnoha festivalů, na kterých můžete trávit letní večery.


Whistler

Máte rádi hory? Jste rádi mezi lidmi, kteří mají takříkajíc stejnou krevní skupinu? Patříte mezi zapálené fotografy, lyžaře, bikery, horolezce, skialpinisty nebo se rádi účastníte organizace eventů? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, tak studium na WAS ve Whistleru je přesně pro vás.

Whistler leží v pohoří Coast Mountains v provincii British Columbia, což je pouhé dvě hodiny severně od Vancouveru. Pulzující horské město s magickými horami, možnosti úžasného lyžování a snowboardování, nejlepší horský bike park na světě, túrování po horách, restaurace, bary… Každý si tu najde svoje. Whistler se umisťuje mezi top místy v různých kategoriích, podívejte se na hodnocení.