Univerzity/Colleges

Co můžete studovat

Odborný kurz

jedná se o program, během kterého si zlepšíte angličtinu, ale zároveň získáte odbornou kvalifikace přímo v oboru studia. Studovat můžete například např. Business, Hospitality, Marketing,Managemet, Customer Service, Finance a další.

Colleges

Hlavním rozdílem mezi College a odborným kurzem je kvalita dosaženého vzdělání. Typicky tyto školy nabízejí diplomové či certifikační programy, orientované především na praktické a technické obory. Délka studia je v závislosti na programu 1 – 3 roky, včetně praxe. Nejčastěji jsou nabízeny programy z oblasti IT, managementu, marketingu, pohostinství apod. Programy na Public College mají vypsané začátky 2-3krát v průběhu celého roku a na Private je dokonce možné se přihlásit téměř kdykoliv během roku.Diplomy a certifikáty z kanadských Public i Private Colleges jsou celosvětově uznávané.

Univerzity

Na Universitě v Kanadě se studují hlavně obory jako například umění, chemie, biologie, matematika, ekonomie atd. Titul z kanadské univerzity je celosvětově uznávaný.

Jaký je tedy rozdíl mezi University a College?

Colleges

  • levnější
  • kratší programy
  • víc orientované na praxi
  • 80 % Kanaďanů studuje na College
  • možnost získání diplomu po 2-3 letech nebo pokračovat 1-2 roky na Bachellor (delší než v ČR)

Univerzity

  • zaměřené více na teorii
  • studium oborů jako medicína, právo, biologie, etc
  • předpokládá se, že po ukončení studia student zůstane na akademické půdě
  • dražší než College
  • studium trvá podstatně déle

Greystone College

Private School, Vancouver, Toronto

Greystone College byla založena v roce 2002 a pyšní se vysokou kvalitou výuky. Je zde kladen důraz především na přípravu k uplatnění na trhu práce a hlavně na praktické dovednosti. Nabízí širokou nabídku oborů z oblasti obchodu, cestovního ruchu, pohostinství.

Studenti, kteří se vzdělávají na této vysoké škole, získají mnoho dovedností a praktických zkušeností, a je jim tak umožněno uspět na lépe na mezinárodním trhu práce.

ILAC International College

Private School, Vancouver

Internation Language Academy of Canada má téměř 20 leté zkušenosti se vzděláváním. ILAC se nachází v Torontu a ve Vancouveru. V roce 2014 rozšířila své působení i o odborné kurzy a akreditovala „School of service Excellence“, zaměřený na business, podnikání a manažerské zručnosti.

Van West College

Private School, Vancouver, Kelowna

Na Van West jsou odborné předměty vedeny vždy experty z dané sféry a díky tomu jsou výrazně prakticky orientované. Zlepšíte si své komunikační a prezentační dovednosti a získáte i potřebnou praxi, která je nesmírně důležitá pro vaše další uplatnění. Na Van West můžete studovat Business, Marketing anebo velice populární Cross-Culture Business.

Douglas College

Public School, Vancouver, Kelowna

Douglas College je public škola, na které minulý rok studovalo na přes 2 000 zahraničních studentů z 85 zemí světa. Jako vysokoškolská instituce spojuje studium akademických základů s praktickými dovednostmi z vybraného oboru.

Titul, který získáte na této škole, se vyrovná tomu z univerzity. Diplomy z Douglas College jsou velice uznávané a pomohou vám v dalším uplatnění.

Canadian College

Private School, Vancouver

Partnerská škola sídlící ve Vancouveru nabízí studentům výběr ze 6 oborů . Tyto kurzy dávají studentům možnost pochopit aktivity potřebné pro zajištění operací, které probíhají ve firmě. Na konci programu budou mít studenti znalosti z oborů: business management operations, human resource management, marketing a business law.

Alexander College

Private School, Vancouver

Jedná se o post – secondary instituci* , která má dva campusy přímo v Downtown ve Vancouveru a drží se v žebříčku nejlepších college, které vás připraví na studium na nejprestižnějších univerzitách.

Pokud jako mezinárodní student budete chtít studovat na univerzitách jako Simon Fraser University, University of British Columbia atd., Alexander je nejlepším místem, kde získáte potřebné dovednosti a které vás připraví na jednoduchý přestup na univerzitu.

*škola poskytující vyšší a pomaturitní studium

BCIT – British Columbia Institute of Technology

Public School, Vancouver

Jedna z nejprestižnějších škol v Britské Columbii, která se pyšní 96% úspěšností svých absolventů, co se týče získání práce v oboru hned po ukončení studií.

Na BCIT se budete vzdělávat v malých skupinkách a spolupráce se spolužáky a učiteli bude velmi úzká.

Můžete zde studovat strojírenství, techniku, přírodní vědy, dopravu či podnikání. Hlavně se však naučíte rozvíjet vaše dovednosti, což vás kvalitně připraví na vaši budoucí kariéru.

Seneca

Public School, Toronto

Pokud chcete získat opravdu kvalitní vzdělání přímo od odborníků z praxe, je pro vás Seneca tou správnou volbou. Tato prestižní College, která se pyšní tím, že na ní učí opravdoví profesionálové z prestižních firem, nabízí mnoho zajímavých oborů od A po Z. Pokud chcete nastartovat vaši kariéru, tak právě Seneca je tím pravým místem, kde se vám otevřou dveře k dalším příležitostem a splnění vašich snů. Známkou kvality této školy je i 85 % studentů, kteří najdou uplatnění v oboru hned po absolvování studia.

Whistler Adventure School

Private School, Whistler

Pokud nechcete pouze studovat v učebnách, ale pohybovat se i v přírodě a zažít trochu adrenalinu, je WAS určena právě pro vás. Škola se nachází v lyžařském středisku Whistler v Britské Kolumbii.

V současnosti nabízí 6 programů, a to například Ski Guide Training nebo Rock Guide Training.

Tamwood Careers

Private School, Vancouver, Whistler

Partnerská škola,která nabízí lokality nejen ve Vancouveru, ale i Torontu a Whistleru. Tamwood se převážně soustředí na získání praktických dovedností během studií. Tamwood je prvním krokem pro získání potřebných praktických i teoretických znalostí.

Selc

Private School, Vancouver

Selc je jedna z našich partnerských škol, která nabízí po více než 30 let kvalitu a velmi osobní přístup. Oproti jiným školám může nabídnout i kratší kurzy po dobu 6 měsíců. Škola se nachází v centru Vancouveru a nabízí zajímavé obory přes Food and Beverage Management po Hospitality Management Diploma.

Sait

Public School, Calgary

Southern Alberta Institute of Techology nabízí špičkovou kvalitu vzdělání na nádherných kampusech, které jsou vybaveny veškerou moderní technologií.Calgary, v provincii Alberta, patří mezi dynamicky se rozvíjející lokality , které jsou pro mezinárodní studenty z celého svěra velmi populární. 95% absolventů doporučí Sait jako nejlepší školu, která je zároveň 3. největší post – secondary instituce v provincii Alberta.

Vancouver Community College

Public School, Vancouver

Naše nejmladší partnerská státní škola se nachází v nádherném městě Vancouveru, který je obklopený horami a oceánem. Community College najdete v samotném srdci města. Nabízí úžasné akademické, kulturní a různorodé prostředí a všem svým studentům poskytuje možnost studia zajímavých oborů vedených vysoce profesionálními lektory.