Blog

Pavlína: studium v Kanadě považuji za ideální volbu

Datum: 10.6.2020 13:26          Publikoval: Magdaléna Tomíčková

Pohled naší studentky Pavlíny, která se vydala přes program Work and Study do Vancouveru ( ILAC College ).

Zapad slunce v Kanade

Krizi jsem nemohla zažít v lepší zemi

Říká se, že v krizi poznáš přítele a toto rčení jako by bylo šité na momentální situaci v Kanadě. Kanada je za normálních okolností úžasná země pro život (podle průzkumu prý sedmý nejšťastnější stát) a nyní i v této nelehké době tomu není jinak. Podpora, která se nám tu teď v nezaměstnanosti z důvodu viru dostává, je víc než štědrá. Existuje spousta druhů podpor, ale nejčastěji lidé dostávají tzv. CERB, což činí 500 dolarů na týden a do toho nám do našeho studentského podnájmu vozí každý den i obědy! Takové podpoře bylo ze začátku opravdu těžké uvěřit ?

Ve škole nám též přizpůsobili podmínky a vše se hned ze dne na den přesunulo na online platformu. Nyní ještě více, než dřív oceňuji, že jsem zvolila Work and Study variantu, jelikož mi výuka každý den pomáhá mít v karanténě určitý harmonogram a škola nás též velmi podporuje. Organizuje například různé online aktivity, nemluvě o tom, že mám možnost z pohodlí své postele denně mluvit se studenty z celého světa.

Jak se žije Vancouveru

Vancouver je nádherné město kombinující městský ruch a klid přírody, kde během jednoho dne můžete lyžovat a ještě ten samý den se procházet po pláži. Virus naštěstí nezměnil ani zdejší obyvatele a jejich přirozenou přátelskou povahu. Léto je prý podle zdejších něco, na co se celý rok těší, takže je nyní ideální doba k příjezdu. Sama jsem doposud navštívila 24 států a v některých i delší dobu žila a po srovnání je Vancouver město, které doporučuji minimálně navštívit! Důkazem může být i fakt, že po roce pobytu na Work and Study programu automaticky navážu rokem na Working Holiday víza…….což snad tati pochopíš 🙂

Vancouver a okolí má opravdu co nabídnout. Surfing a pozorování velryb na kajaku v Tofinu, lyžování v olympijském městě Whistler, selfie s mývalem, dobrodružný výlet za největším vodopádem v Kanadě nacházejícím se na Vancouver Islandu, kde je zároveň i největší hustota černých medvědů na světě. A jelikož je Vancouver po Los Angeles druhým filmovým rájem, můžete si zahrát ve filmu s vaším oblíbeným hercem, či ho minimálně obsloužit v kavárně, jak se tomu denně stává mé kamarádce. Mohla bych pokračovat, ale sama dobře vím, že zážitky se těžce předávají, pokud se nezažijí na vlastní kůži.

Studium jako odrazový můstek

Váháte-li, zda pro vás odstěhování do zahraničí a práce v cizím jazyce, není až příliš odvážná změna, studium považuji za ideální volbu. Kromě pravidelného přísunu angličtiny, kvalitního studia a dávky zdravého sebevědomí, jsem poznala spoustu přátel, což nyní vidím, jako jeden z hlavních přínosů. Díky různorodosti se maximálně potkáte s jedním Čechem popřípadě ukecanou Slovenkou :-), takže zlepšení v angličtině (a případně i slovenštině) se nevyhnete.

Zažij i ty Kanadu na vlastní triko

A až to virus konečně vzdá, čeká mě cesta do Mexika na svatbu spolužáků, pořádné sushi v Japonsku, stáž v Jižní Koreji, nemluvě o spoustě přátel, kteří tu se mnou ještě další rok zůstanou. Když člověk čte, jaký chaos Covid19 všude ve světě způsobil, možná se odstěhování, studium a práce v zahraničí zdá nepředstavitelná. Ovšem z mé vlastní zkušenosti aktuálního dění a života ve Vancouveru to můžu jen doporučit. A díky programu Work and Study jsem v podstatě můžete vyrazit během celého roku a zažít si tak Kanadu na vlastní triko (ideálně s potiskem hokejového týmu Canucks 🙂

PS: Jediné co mi tu chybí, je můj zubař, takže ho tímto zdravím a radím toho svého před odjezdem raději navštívit …